23. Walne Zgromadzenie odbędzie się w Toruniu

Tegoroczne XXIII Walne Zgromadzenie Federacji Bibliotek Kościelnych FIDES odbędzie się w dniach 5-7 września 2017 roku w Toruniu w Centrum Dialogu i Bibliotece Diecezjalnej im. ks. Stanisława Kujota na zaproszenie ich dyrektora, ks. dr. Bogusława Dygdały. Uczestnicy znajdą zakwaterowanie w Domu Rekolekcyjnym oo. Redemptorystów, a obrady będą się odbywać w Centrum Dialogu.

 PROGRAM

W ramach Walnego Zgromadzenia planujemy część konferencyjną z następującymi referatami:

  • Kultura oceny w bibliotekach – prof. dr hab. Ewa Głowacka, Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK
  • Ukryty internet – dr Natalia Pamuła-Cieślak, Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK
  • Wykorzystanie biblioteczne narzędzi w chmurze – dr Joanna Zoń, Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu

W ramach obrad omówimy sprawy Federacji, w tym także zmiany w jej statucie. W części warsztatowej będziemy rozmawiać o Deskryptorach Biblioteki Narodowej i o opracowaniu starych druków.

Planujemy także wizytę studyjną w Bibliotece UMK – jedna z największych bibliotek w Polsce (ponad 3 mln zgromadzonych jednostek bibliotecznych, prawie 15 tys. rękopisów i ponad 55 tys. starych druków). Będzie także okazja do zobaczenia Toruńskiej starówki, gdzie króluje „Gotyk na dotyk” (hasło promocyjne miasta).

Bardziej szczegółowy program będzie podany w późniejszym terminie.

ZAKWATEROWANIE

Dom Pielgrzyma w Toruniu, ul. Św. Józefa 23/35 http://dompielgrzymawtoruniu.pl/

Koszt pobytu za 2 noclegi z posiłkami (od kolacji 5 IX do obiadu 7 IX) w pokoju dwuosobowym: 160 zł od osoby, zaś w pokoju  jednoosobowym: 220 zł od osoby. Ilość miejsc w pokojach jednoosobowych jest ograniczona!

W razie uczestnictwa tylko w części spotkania opłata zostanie naliczona za faktycznie wykorzystane noclegi i posiłki zgodnie z cennikiem Domu Pielgrzyma. UWAGA: cena za całość jest niższa niż wynika to z cennika, więc tym bardziej zachęcamy do udziału w całym spotkaniu!

Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma 5 IX od godz. 16.00 (w miarę wolnych miejsc część pokoi może być dostępna wcześniej). Zwolnienie pokoi najpóźniej do godz. 14.00 w dniu 7 IX.

Księża przywożą ze sobą alby i stuły.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia udziału uczestników poprzez formularz interaktywny najpóźniej do 15 lipca! Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia nastąpi drogą mailową.